Інформація, яка міститься в ЄРДР, окрім такої, що містить таємницю слідства є публічною – правова позиція Великої Палати Верховного Суду.

Новини 09:06 Ср  17.06.2020 843 Переглядів

 

  Велика Палата Верховного Суду розмежувала стадії «внесення відомостей до ЄРДР» та стадію «здійснення розслідування», що дає можливість отримувати відомості з ЄРДР на адвокатський запит.

  КПК України передбачено, що досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до ЄРДР. Отже, інформацією, що містить таємницю досудового розслідування, є та, яку створено або одержано після внесення до ЄРДР відомостей про вчинення кримінального правопорушення. Доступ до такої інформації мають учасники кримінального провадження та інші особи, який регламентується КПК України. Тому доступ учасників кримінального провадження, до яких належить, зокрема, захисник, до інформації, створеної (одержаної) у ході досудового розслідування, забезпечується в порядку, встановленому кримінальним процесуальним законодавством.

  З огляду на позицію ВП ВС можна дійти висновку, що на стадії внесення відомостей до ЄРДР досудове розслідування ще не здійснюється. Тому жодні обмеження на доступ до цієї інформації не можуть застосовуватись.

 

  З повним текстом постанови можна ознайомитися за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/89180564

Інформаційна розсилка

Будьте в курсі останніх подій на нашому сайті. Підписуйтесь на розсилку!