Складення, порядок та строки подання звітності

Платник податку зобов’язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до ПКУ.

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб (ст. 178 ПКУ).

За результатами звітного року адвокати подають до 1 травня року, що настає за звітним, податкову декларацію про майновий стан і доходи, затверджену наказом Міндоходів від 26.10.2015 р. № 859 (у редакції наказу Мінфіну від 06.06.2017 р. № 556).

Адвокат як самозайнята особа зобов’язаний самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ним податковій декларації. Платник єдиного внеску зобов’язаний подавати звітність та сплачувати єдиний внесок до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника. У разі надсилання звітності поштою вона вважається поданою в день отримання відділенням поштового зв’язку від платника єдиного внеску поштового відправлення із звітністю (п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, формують та подають самі за себе до органів доходів і зборів Звіт один раз на рік до 1 травня року, що настає за звітним періодом. Звітним періодом для них є календарний рік.

Звіт подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 до Порядку № 435 із зазначенням типу форми «початкова».

Інформаційна розсилка

Будьте в курсі останніх подій на нашому сайті. Підписуйтесь на розсилку!