Роз’яснення про виконання адвокатами вимог щодо несумісності проходження військової або альтернативної (невійськової) служби з адвокатською діяльністю.

Новини 10:08 Вт  23.08.2022 663 Переглядів

 

У зв’язку з неоднозначністю сприйняття змісту рішення РАУ від 03.03.2022 року №24 «Про особливості проходження адвокатами військової або альтернативної (невійськової) служби у період воєнного стану», зокрема, щодо виконання адвокатом вимог, передбачених статтею 7 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», Рада адвокаті України надала наступні  роз’яснення:

 «Вищезазначене рішення надає право, у період воєнного стану, за наявності об’єктивних причин несвоєчасного виконання адвокатами вимог частини 2 статті 7 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не застосовувати до адвокатів мір дисциплінарного впливу.

Разом з тим, військова служба в будь-якому виді визначеному в переліку, ч. 6 ст. 2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та альтернативна (невійськова) служба як заміна конкретного виду військової служби – строкової військової служби є несумісними з діяльністю адвоката.

Рішення Ради адвокатів України від 03.03.2022 року № 24 не звільняє адвокатів від виконання вимог статті 7 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо зупинення адвокатської діяльності в зв’язку з виникненням обставин несумісності».

Інформаційна розсилка

Будьте в курсі останніх подій на нашому сайті. Підписуйтесь на розсилку!