Щодо сплати ЄСВ...

Новини 17:12 Пн  28.12.2020 3598 Переглядів
  • Строк сплати та мінімальний розмір ЄСВ.

19 січня 2021 року закінчується строк сплати єдиного соціального внеску самозайнятими особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність за 4 квартал 2020 року. Розмір внеску залежить від суми отриманого доходу, але не може бути меншим ніж  1100 грн. за місяць або 3300 грн. за квартал. 

  • Нові рахунки для сплати ЄСВ.

Відповідно до постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 р. №807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів», та ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (зі змінами та доповненнями) з 01.01.2021 запроваджуються нові рахунки для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів та зарахування коштів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Нові рахунки та банківські реквізити можна завантажити за посиланням: https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/446361.html

  • Звільнення від сплати ЄСВ у 2021 році.

У зв’язку із прийняттям Закону № 592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» внесено  зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

З 1 січня 2021 року звільнені від сплати ЄСВ за себе фізичні особи-підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, якщо вони:

  • отримують пенсію за віком або за вислугу років;
  • вони є особами з інвалідністю;
  • вони досягли віку, встановленого ст. 26 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Окрім цього, статтю 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» доповнено частинами п'ятою та шостою, згідно з якими відповідно передбачено звільнення від сплати за себе ЄСВ:

  • осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, за умови взяття їх на облік як фізичних осіб-підприємців і провадження ними одного виду діяльності одночасно як фізичною особою-підприємцем, так і особою, яка провадить незалежну професійну діяльність;
  • осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та фізичних осіб-підприємців, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.
Інформаційна розсилка

Будьте в курсі останніх подій на нашому сайті. Підписуйтесь на розсилку!